24 ساعت در لوزان سوییس

راهنمای سفر - در تور لوزان - در تور سوئیس - ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۶

 لوزان یکی از زیباترین شهرهای سوییس در کرانه­ ی دریاچه­ ی ژنو را می­ توان یک روزه دید. هرچند بهتر است یک شب را آن جا بمانید تا زمان بیشتری را برای دیدنی­ های لوزان صرف کنید. تپه ­های پرشیب و خیابان­ های سنگفرش لوزان ممکن است برایتان دلهره­ آور باشد، اما همه­ ی هتل­ های لوزان کارت حمل و نقل رایگان با دسترسی نامحدود به وسایل حمل و نقل عمومی شهر را ارایه می­ دهند. 

اطراف (و داخل) دریاچه ­ی ژنو تفریح کنید

صبحتان را با دویدن یا دوچرخه­ سواری اطراف تفرجگاه دریاچه­ ی لوزان در Ouchy شروع کنید و سپس به ساحل ویدی بروید. در  Piscine de Belleriveشنا کنید و یا با 15 دقیقه پیاده ­روی به سمت پلاژ دوپولی بروید تا تماشای طلوع آفتاب را بر فراز آلپ تجربه کنید.

صبحانه با یک منظره­ ی خوب

برای یک صبحانه در مکانی خوش منظره به دریاچه­ ی ژنو برگردید. اگر هوا طوری است که یک پناهگاه دنج­ تر می­ طلبد، به جنوب ایستگاه قطار Gare بروید و برانچ را در کافه دوگرانسی بخورید.

در بازار و بخش قرون وسطایی شهر گشت بزنید

برای یک پیاده­ روی مطلوب اطراف خط قرون وسطایی به شهر قدیم بروید و از زیبایی گوتیک کلیسای جامع نوتردام که بین 1150 و 1275 ساخته شده لذت ببرید. شنبه بازار و چهارشنبه بازار زندگی را به منطقه می­ آورند. روزهای تعطیل، عاشقان غذا دولاریپون را با غذاهای خیابانی قرق می­ کنند.

پنیرها را امتحان کنید

اینجا سوییس است! نمی ­شود لوزان را بدون امتحان کردن پنیرها ترک کرد. در شنبه بازار و چهارشنبه بازار و در دولاریپون می ­توانید به دنبال پنیرفروش ها بگردید. فوندوی اصیل هم باید در لیستتان باشد. این یکی را در کافه گروتلی یا کافه گرانسی امتحان کنید.

با یک شکلات­ساز گپ بزنید

برای خریدن شکلات ارگانیک به دوریش بروید که تور شکلات و ورکشاپ شکلات­سازی هم ارایه می ­دهد. La Chocolatire که از 1970 به تجارت شکلات می­ پردازد، گزینه­ ی خوبی برای این ­گونه تورهاست.

موزه­ ی المپیک را فراموش نکنید

تکنولوژی­ های باورنکردنی و جالبی در موزه­ ی تعاملی المپیک به نمایش درمی­ آید. تماشای این تکنولوژی تجربه ­ای فراموش نشدنی است. به راحتی می­ توان ساعت­ ها در اینجا گذراند. می­ توانید در کافه­ ی روی پشت بام یعنی کافه تام برانچ بخورید و از منظره لذت ببرید.

اطراف فلون و سنترویل کافه­ گردی کنید

منطقه­ ی فلون کافه­ های باحال و شب ­های شادی دارد. Les Arches مکان خوبی برای ملاقات و معاشرت با دیگران است. بورگ پلاژ در سنترویل هم با چراغانی زیبا و دکور چندرنگ یکی دیگر از جاهایی است که در تابستان ارزش دیدن را دارد.

 

Karyn Noble 

diyakoparvaz.com