4 ترفند برای کاهش هزینه ها در سفرهای تابستانی

دانستنی ها - در تور ایران - در تور ایران - ۱۷ مرداد ۱۳۹۶

سفرهای تابستانی موقعیتی هستند برای فراموش کردن اضطراب و استرس های کاری، استراحت کردن، دراز کشیدن در ساحل و رهایی از زندگی شهری. تنها نگرانی موجود، بودجه است. البته برای هر کسی با هر مقدار بودجه یک بهشت وجود دارد. به هر حال چه زمینی سفر می کنید و چه هوایی، 4 ترفند برای جلوگیری از ناراحتی در پایان تابستان به شما پیشنهاد می کنم.

 

1. لباس هایتان را رول کنید
یک راه حل قدیمی اما به دردبخور. این راه حل به یک دلیل خیلی مورد توجه است: اجرای کوچکتر، جای بیشتر. و البته جای بیشتر چیزی است که در سفرهای طولانی با بودجه ی فشرده اهمیت بسیار دارد. به خصوص اگر لباس های زیادی همراه ببرید. با این روش می توانید یک کمد لباس را در یک کوله پشتی جا دهید.

 

2. به بقا فکر کنید
اگر می خواهید آخرین چیزی که در سفر نگرانش باشید، هزینه ها باشد، مورد یکی مانده به آخر غذاست. بهترین راه برای اطمینان از سلامت و شادمانی در سفر تابستانی، همراه داشتن آذوقه ی کافی است، خوردنی هایی با ماندگاری طولانی. در سفرهای زمینی نان تست و شکلات صبحانه حکم تنقلات را دارند. اگر در آسمان هستید، هر نوع کنسرو طلا محسوب می شود. کمتر چیزی ناراحت کننده تر از این است که خود را به رستورانی برسانیم و دو ساعت هم منتظر بنشینیم تا فقط یک همبرگر مزخرف جلویمان بگذارند.

 

3. غیر قابل پیش بینی بودن (اپ ها)
چه هوایی به سمت مقصد حرکت کنید چه زمینی، عبور از مکان های کمتر دیده شده، تجربه ای گرانبها با هزینه ای کم را برایتان به ارمغان می آورد. اما همیشه سوال این است که چه طور جاهای بکر و کمتر دیده شده را پیدا کنیم. اپ های derive و serendipitor کار شما را آسان می کنند. اپ eatwith هم برای پیدا کردن رستوران ها کمکتان می کند. پاتوق های معروف توریست ها معمولا هزینه ی سنگینی روی دست آدم می گذارند، در حالی که رستوران های محلی و غیرمعمول شما را از پرداخت هزینه های اضافی معاف می کنند و تجربه ای دلچسب برایتان رقم می زنند. اگر زرنگ باشید و خوب بگردید، وای فای رایگان هم می گیرید.

 

4. با مردم صحبت کنید
در عصر گوشی های هوشمند، دسترسی به هرگونه اطلاعات بسیار راحت شده است. اما گاهی اوقات روش های قدیمی هم مفید واقع می شوند. گفت و گو با افراد محلی یکی از همین روش هاست. لا به لای صحبت های این گونه افراد می توانید به چیزهای ارزشمندی پی ببرید، خوشگذرانی های ارزان منطقه و رستوران های خوب و ارزان محل را پیدا کنید.

 

diyakoparvaz.com