5 جاذبه پرطرفدار گردشگری در کوش آداسی

جاذبه گردشگری - در تور کوش آداسی - در تور ترکیه - ۲۲ خرداد ۱۳۹۶

کوش آداسی یکی از مشهورترین بندرهای مدیترانه ای ترکیه است که خرید ارزان قیمت و تفریحات شاد به محبوبیت آن افزوده است. هتل ها در تمام طول ساحل پخش شده اند و جای سوزن انداختن در فصل های پرمسافر و شلوغ وجود ندارد. اما واقعا چرا باید به کوش آداسی سفر کنیم؟ برای یافتن پاسخ، با مکان های دیدنی کوش آداسی در ادامه ی مطلب آشنا شوید. 

 

1. جزیره کبوتر

350 متر جلوتر از بندرگاه کوش آداسی، جزیره ای زیبا می بینید که دژهای بیزانسی قرن 13 با برج و باروهای قرن 19 روی صخره های آن قرار دارند. اینجا جای خوبی برای پیاده روی و تماشای غروب آفتاب است. 

 

2. بندرگاه 

بیشتر جاذبه های کوش آدسی در این منطقه قراردارند، از جمله "کاروانسرای" که در سال 1618 ساخته شد و اکنون به عنوان هتل از آن استفاده می شود (کلاب کروانسرای). اگر کمی به سمت جنوب غربی حرکت کنید، خانه های چوبی قرن 19 را هم می بینید. دروازه ی جنوبی شهر قدیم هنوز هم پابرجاست. بازار نیز در همین منطقه است. 

 

3. ساحل بانوان

این ساحل که 2 کیلومتر از شهر فاصله دارد، پرطرفدارترین ساحل شنی منطقه است. ورزش های آبی، کافه ها و تخت های آفتابگیری این ساحل را برای همه خوشایند کرده اند. در روزهای تعطیل انتظار شلوغی بی حد و حصر ساحل را داشته باشید. 

 

4. پرین

این شهر که در قرن 2 میلادی متروکه شد، ستاره ای درخشان همچون "معبد آتن" دارد که به سبک آیونی طراحی شده و تئاتری 6500 نفره دارد. دیدن این منطقه همراه با میلتوس، سفر شما را به تاریخ تکمیل می کند.

 

5. میلتوس

زندگی در این جا در دوره ی سلجوقی نیز ادامه پیدا کرد. تئاتر 1500 نفره ی یونانی آن، دژهای بیزانسی و بقایای "معبد آپولو" دیدنی های میلتوس هستند. حمام های فاستینا، کاروانسرای سلجوقی، بقایای شهر رومی و موزه نیز از دیگر جاذبه های این بخش هستند. 

 

diyakoparvaz.com