5 جاذبه گردشگری در نیمه شمالی ایران که نباید از دست دهید

جاذبه گردشگری - در تور مشهد - در تور ایران - ۱۰ آذر ۱۳۹۸

گرچه شهرهای مرکزی ایران گردشگران فراوانی را به خود جذب می کنند، اما شهرهای شمالی هم دارای جاذبه های فراوانی هستند. امروز 5 نمونه از این جاذبه های گردشگری را مرور خواهیم کرد که پیش از این کمتر به آن ها توجه شده است. 

 

1. قلعه بابک، کلیبر آذربایجان شرقی

کمی روحیه ی ورزشکاری با چاشنی جسارت لازم است تا خود را به قلعه بابک برسانید. این دژ متعلق به سلسله ی خرمیه بود. شهرت خرمیه به دلیل قیام علیه عباسیان است. این دژ در ارتفاع 2300 تا 2600 متری قرار گرقته است. به دلیل مسیر صعب العبور، خیلی ها فقط از دور آن را نگاه می کنند. 

2. تالاب انزلی

یک قایق بگیرید و به شمال انزلی بروید تا این تالاب دیدنی را ببینید. گونه های مختلف پرندگان، نیلوفرهای آبی و خانه های این منطقه شما را محو خود می کنند. 

3. قلعه رودخان، گیلان

این مجموعه ی نظامی در زمان ساسانیان روی دو کوه ساخته شد. عده ای آن را به عنوان "قلعه ی هزارپله" می شناسند. چون حدود 1000 پله را باید زیر پا بگذارید تا به قلعه برسید.

4. جاده چالوس

بعید می دانم تا به حال از این جا رد نشده باشید. جاده ی پرپیچ و خم، جاده ی پرشیب، یا تونل کندوان. جاده ی چالوس به اینها معروف است، اما این بار که از این جاده عبور کردید، به آبشارهای زیبا هم دقت کنید. 

5. کوه سنگی، مشهد

کوهسنگی یکی از پارکهای پرارزش خراسان و حتی ایران است. مردم بسیاری صبح ها برای کوهپیمایی به کوههای صخره مانند این منطقه می آیند. با پیاده روی اطراف استخر و ورزش صبحگاهی در این جا روزتان را پرنشاط شروع کنید. هنگام غروب جو خوبی برای پیک نیک های خانوادگی ایجاد می شود. 

 

diyakoparvaz.com