5 مقصد رو به رشد در آسیا

تور ارزان گرجستان - در تور باکو - ۱۷ خرداد ۱۳۹۶

افراد بسیاری به دنبال ماجراجویی و تجربه های جدید هستند. بازدید از شهرهای رو به رشد امروز و کمتر دیده شده ی آسیا یکی از این ماجراجویی هاست. با خواندن این مطلب، شما هم می توانید یکی از اولین نفراتی باشید که ماجراهای جالب و متفاوتی را تجربه خواهید کرد.

 

1. باکو، آذربایجان

سفر برای: تاریخ، فرهنگ و انرژی ابرشهری

یک روز در پایتخت آذربایجان در کرانه ی دریای خزر مثل سفر به دوذ دنیاست. آسمان خراش های درخشان دبی، نماهای بیوآرت وخیابان های سنگفرش پاریس، مساجد به رنگ ماسه و تفریحگاههای ساحلی عمان، همه و همه را اینجا خواهید دید. 

وقتی به شهر قدیم وارد می شوید، انگار که کاخ قرن پانزدهمی شیروانشاه را در اختیار دارید.

 

2. استپانتسمیندا، گرجستان

 سفر برای: پیاده روی

بهترین راه برای تماشای این قسمت از گرجستان، پیاده روی و کوهپیمایی در کوههای قفقاز است که اروپا و آسیا را از هم جدا می کنند. در این بین می توانید به سمت کلیسای قرن چهاردهمی گرگتی ترینیتی بروید و از منظره ی زیبای آن جا با ارتفاع بیش از 2000 متر لذت ببرید. 

لیست قیمت تور ارزان گرجستان

 

3. اولان باتور، مغولستان 

سفر برای: طبیعت زیبا 

استپ های عریض و خالی مغولستان، گردشگرانی را به خود جذب می کند که علاقه مند به دیدن کوچ نشینان هستند. در بیابان گوبی رانندگی کنید و به سمت کوههای آلتای بروید. 

 

4. چنای و پوندیچری، هند

سفر برای: شهرهای ساحلی

تا به حال عده ی بسیار کمی به سواحل جنوب غربی سفر کرده اند و به جایش به جاهایی مثل گوآ می روند. اما در ایالت تمیل نادو می توانید قلعه ی قرن هفدهمی سنت جورج و معبد کاپالیشوار را ببینید. در ساحل هم با کنده کاری های قرن هفتمی ماهابالی پورام مواجه خواهید شد. 

به سمت جنوب (پوندیچری) بروید، جایی که لوکیشن فیلم "زندگی پای" بود. 

 

5. تهران، ایران

سفر برای: معماری 

به قسمت زیبای ماجرا رسیدیم. مردم بسیاری برای دیدن معماری زیبای تهران به این شهر سفر می کنند. پل طبیعتن در شمال شهر با رستوران ها و کافه های اطرافش، یکی از سازه هایی است که جوایز بین المللی را به خود اختصاص داده و جمعیت زیادی را به خود جذب می کند. اما نمونه های سنتی معماری هم در این شهر پیدا می کنید. کاخ گلستان از قرن 19 میلادی یکی از این موارد است. 

 

 

diyakoparvaz.com