5 مکان دیدنی کوتائیسی در گرجستان

تور ارزان گرجستان - در تور گرجستان - در تور گرجستان - ۳۰ آبان ۱۳۹۶

 

1.      پارک‌ها

در گرجستان از هرکه بپرسید به شما می‌گویند که مردم کوتائیسی بسیار مهمان‌نواز و شاد هستند. هر شب پس از غروب خورشید و خنک شدن هوا، محلی‌ها با هر سنی دور هم جمع می‌شوند و با صدای بلند و به طرز جالبی درباره همه‌چیز بحث می‌کنند. برای حس کردن حال و هوای شهر، باید به یکی از پارک‌های متعدد آن سر بزنید.

 

یکی از این پارک‌ها "پارک گورا" است که روی تپه (نزدیک کلیسای باگراتی) واقع شده و از مرکز شهر دیده می‌شود. شما می‌توانید با تله‌کابین (1 لاری) به آن‌جا بروید. این تله‌کابین خیلی قدیمی است اما نگران نباشید، محلی‌ها هرروز از آن استفاده می‌کنند. در این پارک علاوه بر جاذبه‌های زیبا برای کودکان، یک رستوران گرجی هم وجود دارد که می‌توانید از غذاهای سنتی ایمرتی آن لذت ببرید. در سمت دیگر شهر، پارک دیگری به نام "پارک پیشگامان" قرار دارد (خیابان ایلیا چاوچاوادزه) که پر از درختان صنوبر است. شما می‌توانید برای یک پیک‌نیک خوب، دویدن، چرخاندن سگ و یا تنفس در هوایی تازه به آن‌جا بروید. در تابستان سیرک‌های مختلفی از کشورهای خارجی به این پارک می‌آیند.

 

2.      موزه تاریخ نیکوبردزنیشویلی کوتائیسی

این موزه که در سال 1921 تأسیس شد، بیش از 150 هزار عدد از اقلام میراث فرهنگی گرجستان (از قرن 9-7 پیش از میلاد تا اواخر قرون وسطی) از عصر برنز و آثار تاریخی دوران باستان را در خود جای می‌دهد. در این موزه می‌توان کشفیات باستان‌شناسی غرب گرجستان، نمونه‌های کمیاب گرجی، رومی، بیزانس و تاریخ شرقی، زندگی روزمره و اشیای نادر فرهنگی، مجموعه قدیمی‌ترین کتیبه‌ها و نسخه‌های خطی گرجستان، منشورهای نادر و ابزار قوم‌نگاری را مشاهده کرد. این موزه در 10 بخش و دو طبقه پذیرای بازدیدکنندگان است.

  1. تسکالتوبو

تسکالتوبو یکی از قدیمی‌ترین اقامتگاه‌های جهان است. این مکان به چشمه‌های آب زیرزمینی باشکوهش معروف است. این هدیه خاص طبیعت، "آب زنده" نام دارد و برای درمان، پیشگیری و بهبود کلی بسیاری از بیماری‌ها از آن استفاده می‌شود. معمولاً به بیماران توصیه می‌شود که یک دوره تفریحی-درمانی 14 تا 21 روزه را در تسکالتوبو بگذرانند. همچنین می‌توانید در پارکی زیبا به همراه یک دریاچه مصنوعی کوچک و یک بار تراس‌دار در آن هوای گرم، روز خنکی را سپری کنید.

 

 

  1. پیاده‌روی در شهر

شهر کوتائیسی در طول دهه گذشته کاملاً بازسازی شده و نمای تازه‌ای پیدا کرده است. پیاده‌روی بین مناطق تاریخی شهر، کمتر از 30 دقیقه زمان می‌برد. فراموش نکنید که از تئاتر اپرا و مجسمه‌های زیبای روی پشت بام آن دیدن کنید. شاید زیباترین بنای ساختمانی منطقه، تئاتر درام لادومسخیشویلی باشد.

 محل اقامت شاه امرتی (اوکروس‌چارداخی) که در یکی از میدان‌ها واقع شده (میان دو پل روستاولی و پل‌سفید)، اکنون در حال تعمیرات است. پله‌های کنار این بنا به رودخانه ریون منتهی می‌شوند. اگر شانس بیاورید و سطح رود پایین باشد می‌توانید سنگ‌های سفید معروف وسط آن را ببینید. وقتی پرسه زدن خسته شدید می‌توانید از پاساژها، بارها و رستوران‌های آن‌جا برای استراحت استفاده کنید. همچنین می‌توانید از تئاتر ملی هم دیدن کرده و از رقص و آوازهای سنتی آن‌ها لذت ببرید.

 

 

  1. بار + هتل انسو

در کوتائیسی بارهای زیرزمینی و مهمانی‌های زیادی وجود ندارد. بنابراین گروهی از محلیان تصمیم گرفتند که با افتتاح یک بار+هتل، توریست‌های کشورهای مختلف را یک جا جمع کنند و اوقات خوشی برایشان به وجود بیاورند. هدف آن‌ها بیشتر شدن شادی و نشاط شهرشان است، مثل گذشته‌ها. با این‌که انسو در مارس 2016 باز شد اما در همین مدت کوتاه هم مشتریان ثابتی پیدا کرده است که از نوشیدن برندی‌ها، شراب‌های دست‌ساز و خوردن غذاهای سنتی یا اروپایی آن لذت می‌برند. انسو ارزان‌ترین بار در کوتائیسی است که در آن موسیقی زنده هم اجرا می‌شود. این مکان کارکنان خوش‌برخوردی دارد که در برنامه‌ریزی سفرتان به کوتائیسی به شما کمک می‌کنند و می‌توانید با خیال راحت سوال‌هایتان را بپرسید. در طبقه بالای ساختمان، هتل کوچکی با 4 اتاق خواب وجود دارد. اتاق‌های شخصی، خانوادگی و دو اتاق خوابگاهی با تختخواب‌های سفری و امکانات مورد نیاز دیگر. بیشتر شب‌ها هم برنامه کباب‌خوری دارند. خلاصه مطمئن باشید که از اقامت خود در کوتائیسی لذت خواهید برد.

تور ارزان قیمت گرجستان