5 مکان شگفت انگیز که تا به حال چیزی از آنها نشنیده اید (قسمت اول، اروپای شرقی)

جاذبه گردشگری - در تور آتن - ۲ خرداد ۱۳۹۶

 اگر از سفر به شهرهای شلوغ و پر سر و صدا خسته شده اید، به دنبال ریلکس کردن در مناطق آرام هستید، می خواهید عکس های زیبایی بگیرید و کلی لایک روی عکس های اینستاگرامتان بخورد، پیشنهادهای ما را بخوانید.

 

1. خوآر، کرواسی Hvar

ترکیب اقلیم مدیترانه ای با فرهنگ و تاریخ غنی منطقه، مقصد جالبی برای گردشگری ایجاد کرده است. این شهر در قرون وسطی به قدرت رسید و به بندری مهم در قلمروی جمهوری ونیز تبدیل شد.

2. کراویچ، بوسنی و هرزگوین Kravice

کارهای زیادی می توان در این شهر انجام داد، اما شهرت اصلی کراویچ به خاطر وجود آبشارهای 25 متری آن است. استخرهایی هم در اطراف آبشارها وجود دارد که می توانید در آنها شنا کنید.

3. پیران، اسلوونی Piran

اگر اهل عکاسی هستید و به دنبال مقصد بعدی برای گرفتن عکس های متفاوت می گردید، پیران را به شما پیشنهاد می کنم. پیران یکی از معدود شهرهای اروپاست که جذابیت طبیعی خود را حفظ کرده است. تاریخ و فرهنگ غنی به علاوه ی محلی های مهمان نواز، انتظار شما را می کشند.

4. اوخرید، مقدونیه Ohrid

دریاچه ی اوخرید، بهشت گردشگران و عقیق انگشتر مقدونیه است. وقتی از دریاچه ی زیبا عکس گرفتید، به سمت کلیساهای قرون وسطایی و آمفی تئاترهای روم باستان حرکت کنید. فکر نمی کردید با چنین جایی مواجه شوید؟

5. متئورا، یونان Meteora

انگار دارید روی ابرها راه می روید. متئورا به معنی میان آسمان، معلق در هوا، یا در بهشت های بالا، یکی از مهم ترین مجموعه صومعه های ارتدکس شرقی در یونان است. شش شگفتی معماری، روی صخره های ماسه سنگ بلند این منطقه جا خوش کرده اند. راستی، این مکان ثبت جهانی یونسکو است.

 

diyakoparvaz.com