6 شگفتی طبیعی و تاریخی فراموش شده ایران

جاذبه گردشگری - در تور مشهد - در تور ایران - ۱۰ آذر ۱۳۹۸

شگفتی های طبیعی و مکان های تاریخی فراموش شده ی ایران بسیارند، به نحوی که ممکن است حتی بسیاری از شما چیزی از این عجایب نشنیده باشید. برای این که با 6 مورد از عجایب طبیعی و تاریخی آشنا شوید، مطلب زیر را بخوانید.

 

1. فیلبند 

فیلبند روشستای دورافتاده ای در مازندران، طبیعت بکر و فوق العاده ای دارد. در این روستا حس می کنید که میان ابرها گم شده اید. سر و صدای مرغ و خروس ها، رفت و آمد محلی ها و کلبه های لابلای درختان، آخر هفته ای شاد و البته دور از هیاهوی شهر را برایتان رقم می زند.  

 

2. پامنار 

پامنار، روستایی دلربا در دزفول در جنوب خوزستان است. جزیره های کوچک با پوشش گیاهی و حیات وحش غنی توسط آبهای حاصل از سد دز احاطه شده اند. می توانید اینجا تنی به آب بزنید. از دیدن گل های شقایق، درختان سدر، دره ها، چشمه ها و آسمان شب لذت ببرید.

 

3. تنگه رغز

تنگه رغز (Raghaz) در داراب فارس، پر از آبشارها و استخرهای طبیعی است. برخی از دره ها که آبشارها از آن ها سرازیر می شوند، تا 65 متر ارتفاع دارند. این تنگه برای آن دسته از افرادی که به دنبال هیجان و پریدن از ارتفاع هستند، مقصد مناسبی است.

 

4. تنگه کال جنی

تنگه کال جنی در طبس خراسان جنوبی، طی قرن ها و بر اثر جریان آب و فرسایش خاک به وجود آمده است. گفته می شود نام این تنگه از جین، مام طبیعت گرفته شده که بر اساس افسانه های محلی به طرف سالکان سنگ پرتاب می کرده است. 

 

5. دره هفت غار

این شگفتی طبیعت، در جنوب غربی نیشابور واقع شده است. همان طور که از اسمش پیداست، بازدیدکنندگان باید از هفت غار سنگی عبور کنند تا به چشمه ی طبیعی برسند. جالب اینجاست که عطار نیشابوری هم در منطق الطیر از هفت شهر عشق یا هفت وادی (دره) نام می برد. 

 

6. دریاچه ارواح 

آدم وقتی اسم این دریاچه را می شنود، چهار ستون بدنش به لرزه می افتد، اما اگر خود منظره را ببیند، قالب تهی خواهد کرد. دریاچه ی ارواح در مازندران، پر از درختان مرده ای است که سر از آب برآورده اند و چهره ای ترسناک به آن بخشیده اند. گرچه محلی ها اعتقاد ندارند که این منطقه خالی از سکنه است، اما معتقدند پیشینیان آنها این نام را بی جهت بر روی آن نگذاشته اند. 

 

diyakoparvaz.com