8 راهکار برای کاهش هزینه ها در سفر

راهنمای سفر - در تور آبعلی - در تور ایران - ۲۴ تیر ۱۳۹۶

چه کسی نمی خواهد پول پس انداز کند؟ به خصوص وقتی این کار شدنی باشد. سفر می توامد هزینه بر باشد ولی با ترفندهایی می توان هزینه ها را کاهش داد. این 8 ترفند را در سفر بعدیتان به کار ببندید و تاثیرش را ببینید.

 

1. دنبال فعالیت های مجانی باشید
اگر کمی تحقیق کنید، خواهید دیدکه فعالیت های رایگان زیادی در شهر مقصدتان وجود دارد. مثلا می توانید تاریخ رویدادهای کانون های مختلف آن شهر را ببینید. کمی در شهر قدم بزنید و با آن آشنا شوید. موزه ها نیز در روزهای خاص تخفیف در نظر می گیرند.

 

2. قبل از رزرو هتل، مکان آن را چک کنید
حمل و نقل می تواند هزینه ی زیادی روی دستتان بگذارد. پس شاید بهتر باشد یک هتل در مرکز شهر رزرو کنید. یا جایی که بتوانید با پیاده روی کوتاه خودتان را به مکان هاب توریستی برسانید. یا حداقل نزدیک به یک ایستگاه مترو یا اتوبوس باشید.

3. بهترین اتاق را نگیرید
چه قدر قرار است در اتاقتان اقامت کنید؟ آیا فقط یک جای خواب می خواهید؟ آیا اتاقی بزرگ با منظره ی زیبا می خواهید؟ آیا از امکانات هتل مثل استخر و باشگاه بدنسازی استفاده می کنید؟

 

4. در فصل شلوغی سفر نکنید
اگر در فصلی غیر از "های سیزن" سف کنید، بلیت هتل و پرواز ارزانتری پیدا خواهید کرد. به علاوه انتخاب های بیشتری دارید و جاذبه های گردشگری را هنگامی که خلوت تر و ارزانتر هستند، می بینید.

5. ناهار را مفصل بخورید
رستوران ها معمولا ناهارهای ویژه با قیمت های ارزانتری دارند. پس ناهارتان را پرپیمون بخورید و حتی غذای اضافه برای شامتان هم بگیرید.

 

6. از سیستم امتیازی استفاده کنید
هتل های زنجیره ای مثل هیلتون و ماریوت سیستم امتیازی دارند. به این شکل که به ازای مدت اقامتتان در هتل به شما امتیاز می دهند. این امتیازها در سفرهای بعدی و به ویژه اقامت دو شبه ی رایگان در این هتل ها بسیار به کار می آید. هواپیمایی ها نیز سستم امتیازی مشابهی دارند.

7. در نزدیکی مکان های توریستی غذا نخورید
این یک توصیه ی بهداشتی نیست! در بعضی شهرها قیمت غذای رستوران ها ر نزدیکی مکان هاب توریستی بیشتر است. تنها چند بلوک آن طرف تر، قیمت ها به شدت افت می کند. پس حوصله به خرج بدهید و کمی راه بروید.

 

8. بودجه تعیین کنید و به آن پایبند باشید
بدانید چه زمانی و چه مقدار می توانید خرج کنید. همیشه می خواهیم شب آخر سفر در بهترین رستوران بهترین غذا را بخوریم. از راه های مختلف برای کمتر خرج کردن استفاده کنید. ولی سعی کنید خوش بگذرانید.

منبع

diyakoparvaz.com