پل بسفر استانبول ترکیه

جاذبه گردشگری - در تور استانبول - در تور ترکیه - ۱۷ آذر ۱۳۹۶

پل بسفر استانبول 

استانبول شهری مدرن و توریستی در قلب کشور ترکیه است که به دلیل وجود صد ها جاذبه ی دیدنی و توریستی افراد بیشماری را به خود جذب کرده ! البته افرادی نیز تنها برای خرید به این شهر سفر میکنند چرا که بازار ها و مراکز خرید در شهر استانبول اجناسی ناب با قیمتی استثنایی را به خریداران عرضه میکند . 

لیست قیمت تور ارزان و لحظه آخری استانبول

پلی زیبا و دیدنی در شهر توریستی استانبول

پل بسفر یکی از مهمترین و دیدنی ترین اماکن شهر زیبای استانبول است . این پل همچون سقفی برای تنگه ی بسفر است که بخش اروپایی شهر را به بخش آسیایی متصل میکند . پل بسفر با 1150 متر طول و 39 متر عرض و 105 متر ارتفاع به یکی از اماکن دیدنی شهر تبدیل شده . در سال 1970 ساخت پل را آغاز کرده و در نهایت در سال 1973 آن را به اتمام رساندند و افتتاح کردند . 

ساخت اولین پل روی تنگه ی معروف بسفر به زمان حکومت داریوش بازمیگردد که او معتقد بود باید توسط پلی آسیا به اروپا پبوند بخورد . البته از طریق پل ساهیان داریوش به راحتی میتوانستند به بالکان ورود پیدا کنند و مقدونیه را تصرف کنند . در سال 500 قبل از میلاد بود که برای ساخت یک پل روی تنگه ی بسفر افدام کردند . تا قبل از آن به وسیله ی قابق از این تنگه عبور میکردند ولی ساخت این پل حمل و نفل را بسیار ساده کرد . 

پلی زیبا و دیدنی و معروف در کشور ترکیه

امروزه بزرگراهی نیز روی پل بسفر ساخته اند که 8 لاین عریض دارد که یک لاین آن مختص دوچرخه سواران به صورت 2 طرفه است ، یک لاین اورژانس و 3 لاین استاندارد برای خمل و نقل ماشینی . 

در سال های اول افتتاح این پل آسانسورهایی در آن تعبیه شده بود که به افراد اجازه میداد با استفاده از آن ها به روی پل بیایند و در آن جا پیاده روی کنید اما امروزه هیچ عابر پیاده و وسایل نقلیه ی بزرگی حق تردد در این پل را ندارد . 

پرداخت عوارض در پل بسفر الزامیست . 1 روز در ماه اکتبر هر ساله مراسم ماراتن بین قاره ای برگزار میشود که در آن زمان هیچ وسیله ی موتوری ای حق عبور از پل را ندارد . پیشنهاد میکنیم در ماه اکنبر حتما سری به این پل بزنید .