راهنمای سفر به بانکوک

راهنمای سفر - ۲۳ دی ۱۳۹۶

بانکوک

بانکوک پایتخت زیبای کیشور تایلند است که هر نوع امکانات تفریحی شاد و مفرح را در وجود خودش جای داده، جمعیت زیاد و سرو صدای زیاد ، فعالیت و جنب و جوش و هیجان چیزهایی است که در خیابان های اتین شهر موج میزند.بخش عظیمی از جاذبه های بانکوک را معابد و کلیسا و اماکن زیادی تشکیل میدهد سالیانه افراد بیشماری هستند که پا به پایتخت تایلند میگذارند و روزها خوش میگذرانند.

شهری زیبا ودیدنی در شهر بانکوک

اطلاعات ضروری سفر به بانکوک

اختلاف ساعت با تهران :3:30+
کد شهر :002
شماره پلیس :191
زبان رسمی:تایلندی
واحد پول:بات
فرودگاه :بوار نابومی

نمایی زیبا از شهر منحصر به فرد بانکوک

آب و هوای شهر بانکوک

بانکوک آب و هوای گرم و خشکی دارد که در برخی از ماه ها قطرات باران را در خود میبیند شما در این شهر روزهای گرم و داغی را تجربه خواهید کرد ، اغلب این هوا برای توریستان و گردشگران خوشایند است چرا که میتوانند با لباس هایی راحت در شهر خوش بگذرانند ،ماه آوریل از گرم ترین ماه های سال در این شهر است که ما آن را برای سفر توصیه نمیکنیم .دسامبر و ژانویه ماه هایی خوش آب و هوا است اما بارانی نمیبارد ، ماه های مه تا اکتبر فصل بارش باران در این فصل است ولی در نهایت ما ماه های دسامبر و ژانویه را برای سفر پیشنهاد میکنیم چرا که با آب و هوایی خنک و لذت بخش مواجه خواهید شد.

شهر زیبا و دیدنی بانکوک در تایلند

هزینه ی اقامت در شهر بانکوک

هزینه اقامت در سفر بسیار مهم است شما باید سعی کنید بهترین هتل را با قیمتی مقرون به صرفه پیدا کنید ، هزینه ی هتل های شهر بانکوک به شرخ زیر است :
هتل های 1 ستاره هزینه ای بین 280 تا 524 بات برای هر شب.
هتل های 2 ستاره حداقل 385 بات از شما دریافت خواهند کرد.
هتل های 3 ستاره هزینه ای حدود 525 تا 967 بات برای هر شب.
هتل های 4 ستاره هزینه ای 840 تا 6366 بات برای هر شب.
هتل های 5 ستاره هزینه ای 2500 تا 8700 بات به ازای هر شب.

هزینه ی خوراک در سفر به شهر بانکوک

بسیاری از هتل هایی که در آن اقامت میکنید صبحانه را به صورت رایگان برایتان سرو میکند اما اگر تمایل به خوردن آن نداشتید باید برای خوردن صبحانه در هر مکان دیگر 30 تا 120 بات پرداخت کنید.
غذافروشی و غرفه های فراوانی در خیابان های شهر وجود دارند که غذاهای خیابانی متفاوتی را به شما ارائه میدهد ،غذاهای خیابانی بسیار ارزان است اما باید در خرید دقت کنید .ناگفته نماند مک دونالد در این شهر 80 بات فروخته میشود.

غذاهای منحصر به فرد بانکوک

حمل و نقل در شهر بانکوک

حمل و نقل در این شهر بسیار ساده است چرا که هر نوع امکانات عمومی نظیر توک توک ، تاکسی ، قطار ، اتوبوس ، را در اختیارتان قرار خواهند داد.اما یادتان باشد توک توک کمی کوچک است و بیشتر از نیم ساعت ماندن در آن کمی دشوار خواهد بود .پس در انتخاب وسیله دقت کنید.

جاذبه های شهر بانکوک

کاخ بزرگ:

این کاخ کاخی زیبا متشکل از ساختمان های مجلل سلطنتی است که قدمت آن به قرن 17 میرسد .این کاخ مجموعه ای با شکوه و زیباست که محل اقامت پادشاهان تایلندی بوده ، معماری هنرمندانه ی این بناها اولین چیزی است که توجه هر بیننده ای را در نگاه اول جلب میکند پیشنهاد میکنیم در سفر به شهر بانکوک از این مکان حتما دیدن بفرمایید.

از دیدنی ترین اماکن شر بانکوک

معبد بودا خمیده :

این معبد دومین جاذبه های شهر بانکوک است که در قسمت جنوبی کاخ بزرگ قرار گرفته .این معبد از بهترین و زیباترین معابد شهر است اگر قصد دارید تنها از یک معبد در شهر دیدن کنید این معبد بهترین لنتخاب برای شماست شهخرت اصلی این بنا به دلیل وجود مجسمه ی بودا در آن است این مجسمه به طول 46 متر و هزینهی ورود به آن 10 بات است و شما از ساعت 8:30 صبح تا 6 بعدازظهر فرصت دارید از این معبد زیبا دیدن کنید.

آیوتایا:

پایتخت سابق تایلند است که در فاصله ی 1 ساعتی از بانکوک قرار گرفته .این شهر قدیمی در گذشته شهری شلوغ و پر رونق بوده که اکثر مردم معاملات بزرگ را در اینش هر انجام میدادند .بیش از 400 سال از آن زمان میگذرد و این شهر امروزه به یکی از اماکن دیدنی کشور تبدیل شده است.

مکانی دیدنی و جذاب در تایلند

بهترین زمان سفر به شهر بانکوک

فستیوال های تایلند از معروف ترین اماکن شهرهایش است که بهترین آنها زمان جشن سال نو برگزار میشود گذشته ی عمیقی پشت این فستیوال ها نهفته .این جشنواره نوعی  هیجانات دسته جمعی است که روزی مهیج و شیرین را برایتان میسازد پیشنهاد میکنیم از زمان این فستیوال آگاهی پیدا کنید و در آن زمان به تایلند سفر کنید چرا که از دست دادن این فستیوال پشیمانی را به همراه خواهد داشت.

سواحل بانکوک در تایلند

رستوران های مناسب در بانکوک

رستوران مزالونا:

این رستوران ،رستورانی شیک در 65 طبقه برج هتل مزالوناست شما در  این رستوران منویی سرشار از غذاهای رنگارنگ بین المللی را میبینید ،سرآشپز حرفه ای در این رستوران غذاهایی متفاوت را برایتان طبخ و سرو خواهد بود.

رستوران سیامی ایسایا:

رستوران تایلندی ایسایا رستورانی شیک در شهر بانکوک است که باغ های سرسبز و زیبا آن را احاطه کرده است قدمت 100 ساله ی این هتل جال و هوای عاشقانه و رمانتیکی را به فضا بخشیده است.

رستورانی با غذاهای لذیذ و خوش طعم

رستوران لودو:

این رستوران به بهشت غذا معروف است چرا که غذاهایی لذیذ و با کیفیت را در اختیار میهمانانش قرار میدهد .سرآشپران این هتل دو جوان خلاق و ماهر در حرفه ی آشپزی هستندکه غذاهایی با سبک های متفاوت را برایتان سرو میکند .رستوران های آتلیه دو ژوئن از دیگر رستوران های معروف شهر است که عذاهای خوش طعم و لذیذ را برایتان سرو میکند.

نحوه ی گرفتن ویزا

برای دریافت ویزای توریستی تایلند لازم نیست که حتما خودتان شخصا به سفارت بروید .این کشور ویزای توریستی اش را بدون نیاز به مصاحبه اش برای توریستان صادر میکند.میتوانید ویزا برای یک بار ورود و یا دوبار ورود دریافت کنید که این قضیه باز هم بستگی به هزینه ای دارد که پرداخت میکنید.