پارک گلخانه استانبول

جاذبه گردشگری - در تور استانبول - در تور ترکیه - ۱۵ آذر ۱۳۹۶

پارک گلخانه استانبول 

استانبول شهری توریستی و مهم در کشور زیبای ترکیه است ! شهری سرشار از اماکن دیدنی و جذاب که هر کدام با ویژگی هایی خاص حسی شیرین را به فرد منتقل میکند از آن جایی که خرید در این شهر بسیار ارزان و مقرون به صرفه است ، همین امر دلیلی شده تا عده ی بیشماری به بهانه ی خرید و عده ای دیگر به بهانه ی دیدن اماکن آن پا به این شهر بگذارند . 

یکی از اماکنی که طرفداران فراوانی در این شهر دارد پارک گلخانه است ، پارکی زیبا و تاریخی در منطقه ی امینونوی در شهر بزرگ استانبول . 

لیست قیمت تور ارزان و لحظه آخری استانبول

پارکی زیبا در بهترین مکان استانبول

در مجاور این پارک زمین های کاخ توپکایی قرار گرفته که آن هم به نوبه ی خود بسیار جذاب خواهد بود . بزرگترین ورودی در پارک ورودی جنوبی است که بزرگترین دروازه های کاخ نیز است . 

پارک گلخانه از قدیمی ترین پارک های شهر توریستی استانبول است . در اصل این پارک بر روی زمین های باغ های قصر توپکایی قرار گرفته که در سال 1912 در آن به روی مردم باز شد . نخست در این زمین چندین زمین بازی ، قهوه خانه و مناطق تفریحی بنا کردند و سپس یک باغ وحش کوچک به آن اضافه شد و در نهایت کم کم تبدیل به پارکی زیبا و منحصر به فرد در کل منطقه شد .

هنرمندی به نام heinrich krriple اولین مجسمه ی آتاتورک را در این منطفه به زیبایی بنا کرد . امروزه مردم با خانوده هایشان به این پارک میروند و پیک نیک میکنند و از فضای زیبایی که به وسیله ی کاشتن گل های متنوع و درختان ایجاد شده نهایت لذت را می برند . شما در قسمت شمال شرقی پارک چشم اندازی بی همتا و هیجان انگیز به دریای مرمره و جزایر پرسن داشته باشید . 

پارکی زیبا و سرسبز در شهر زیبای استانبول

اگر روز رفتنتان با جشنواره ی گل لاله در استانبول بکی شود بسیار خوش شانس خواهید بود چرا که چشم اندازی منحصر به فرد را به شما خواهد داد . زیباسازی این پارک نیز به نحو احسنت انجام شده ! در این پارک شما گل های زیبا و متنوعی را خواهید دید که هر کدام به تنهایی زیبایی پارک را چندین برابر کرده ، از طرفی استراحتگاه و تفرجگاهی نیز در آن قرار گرفته .

14 نوامبر از روزهای مهم پارک گلخانه محسوب میشود ، چرا که در این رزو آتاتورک شخصا این پارک را به مردم معرفی کرد و با خطی خوش آن را تخته سیاهی نوشت .

پیشنهاد میکنیم در سفر به شهر زیبای استانبول حتما سری به این پارک بزنید و یک روز کامل را به گردش در پارک اختصاص دهید .