کلیسای جامع تثلیث تفلیس

جاذبه گردشگری - ۵ دی ۱۳۹۶

کلیسای جامع تثلیث تفلیس 

گرجستان مجموعه ای از بهترین جاذله های گردشگری است که سالیانه افراد بیشماری را به سمت خودش میکشاند . تفلیس پایتخت و زیباترین شهر گرجستان است که با اماکن دیدنی و محبوبش به یکی از مقاصد توریستی مهم برای ایرانیان محسوب شده . یکی از دیدنی ترین اماکن در این شهر کلیسای جامع تثلیث است . 

تور ارزان قیمت گرجستان

کلیسایی زیبا و دیدنی و بزرگ در شهر تفلیس

این کلیسا مکانی ایده آل است که به مناسبت دو هزارمین سال میلاد مسیح و هزار و پانصدمین سال به رسمیت شناختن ارتدوکس گرجی ینا شد . ابتدا حدود 100 طرح برای ساخت این کلیسا دریافت شد اما هیچ کدام را تایید نکردند ، اما در نهایت طرح شخصی به نام آرچیل مینر یاشویگی قبول شد . 

ساختمان زیبای این کلیسا در سالهای 1995 تا 2004 ساخته شد و با 97 متر ارتفاع به عنوان بزرگترین کلیسای ارتدوکس در جهان و سومین کلیسای ارتدوکس مرتفع در جهان محسوب میشود . 

شما در معماری زیبا و منحصر به فرد کلیسای جامع تثلیث سبک های خاص معماری را میبینید که در آن سبک های سنتی و مذهبی آمیخته شده . شما گنبدی مخزوطی شکل روی 8 ستون را در این کلیسا میبینید که به بهترین شکل ممکن روی هم قرار گرفته اند . این گنبد زیبا تماما از طلا ساخته شده . 

کلیسایی زیبا و دیدنی در شهر تفلیس

کلیسای بزرگ جامع تثلیث در تفلیس به تنهایی 14 کلیسا را در خود جای داده که هر کدام جمعیت زیادی را در خود جای میدهد . نقاشی های دیواری این کلیسا شما را ساعت ها مجذوب خودش میکند . 

پیشنهاد میکنیم در سفر به شهر زیبای تفلیس حتما سری به این کلیسای بزرگ بزنید ، قطعا خوشتان خواهد آمد حتی اگر علاقه مند نباشید .