لتونی

اخبار - ۲۰ تیر ۱۴۰۰

لتونی 

لتونی کشوری زیبا در شمال اروپاست ! کشوری که میان سه کشور حوزه ی بالتیک قرار گرفته . این کشور از سمت شرق با روسیه ، از سمت غرب با دریایی بالتیک ، از شمال با لیتوانی و از جنوب با بلاروس هم مرز است . ریگا پایتخت و شلوغ ترین شهر این کشور زیبا محسوب میشود . جمعیت این کشور دو میلیون و دویست هزار نفر است و واحد پول آنها لاتس است . نزدیک به 80 درصد مردم این کشور مسیحی هستند و مابفی ، پیرو ادیان دیگر هستند !

آب و هوای کشور بسیار معتدل و لذت بخش است به همراه نسیمی ختک که همواره در کشور میوزد . حتی با توجه به تابستان های طولانی و زمستان های سرد و یخ بندان آن . به هر حال کشور لتونی روزهای بارانی فراوانی را در طی سال در خود میبیند . در زمستان ها دمای هوای این کشور به 30 درجه زیر صفر میرسد پس اگر میخواهید به این کشور سفر کنید هر فصلی غیر از زمستان را برای سفر انتخاب کنید . هوای بهاری و پائیز این کشور بهترین زمان برای سفر است ، پس فرصت را از دست ندهید .

نخود فرنگی خاکستری و ژامبون مواد اولیه ی اصلی در غذاهای لتونیایی است . سوپ ترشک نیز از پیش غذاهای محبوب مرد شهر لتونی است . البته یک نان خوشمزه به نام نان روپیه مایزه از نان های ملی کشور لتونی محسوب میشود . 

در سفر به کشور زیبای لتونی اصلا نباید نگران اقامتتان باشید ، چرا که این کشور سرشار است از هتل های مناسب و لوکسی که آماده ی پذیرایی از شما میباشد . هتل 5 ستاره ی galery هتلی لوکسی در مرکز ریگاست است و تنها چند قدم با موزه هنر لتونی و مجسمه ی آزادی فاصله دارد . این هتل از لوکس ترین و مجلل ترین هتل در سطح کشور است ، پس بریا داشتن اقامتی لذت بخش در اولویت قرار دهید . 

از جاذبه های دیدنی این کشور میتوان به پارک ملی گواا اشاره کرد که در شمال شرقی میگولدا قرار گرفته و تا جنوب غرب casis امتداد پیدا کرده . این پارک از محبوب ترین و زیباترین پارک های کشور زیبای لتونی است . 

برای صرف غذا در کشور لتونی ما رستوران فانوس دریایی را پیشنهاد میکنیم رستورانی لوکس که نرقتن به آن جا قطعا شما را پشیمان خواهد کرد . این رستوران مجلل در شهر زیبای یورمالا و در موقعیت مکانی منحصر به فردی قرار گرفته ، اما هزینه ای نسبتا بالا در قبال غذاها باید پرداخت کنید !

پیشنهاد میکنیم کشور لتونی را حتما ببینید چرا که اماکنی هیجان انگیز و غافلگیر کننده در این کشور انتظار شما را میکشد .