مجسمه عشق باتومی گرجستان

جاذبه گردشگری - ۶ آذر ۱۳۹۸

مجسمه ی عشق باتومی 

گرجستان کشوری با موقعیتی خاص و استراتژیک است که در فاصله ی کمی از ترکیه و روسیه قرار گرفته . این کشور مقصدی محبوب برای گردشگران ایرانی و خارجی است و سالیانه افراد بیشماری را از جای جای نقاط مختلف جهان وارد این کشور میشوند . باتومی از شهر های مهم و دیدنی این کشور زیباست که با صدها جاذبه ی دیدنی و جذاب افراد فراوانی را جذب خود کرده .

یکی از بهترین و زیباترین جاذبه هایش مجسمه ی عشق علی ونینو است که توسط معمار ، نقاش و مجسمه ساز معروف tamara kvesitadze در پارک زیبای میراکل در جوار اسکله شهر طراحی و یاخته شده و امروزه تبدیل به یک مکان دیدنی و جذاب برای توریستان و گردشگران شده . . این نماد 7 متری از چندین لابه فلز ساخته شده و روایتی غم انگیز اما زیبا را برای بازدیدکنندگان بازگو میکند . 

تور ارزان قیمت گرجستان

مجسمه ای زیبا و منحصر به فرد در شهر دیدنی باتومی

این مجسمه ی دیدنی به صورت دو تندیس ساخته شده که ایتدا دور از هم هستند و آرام آرام به خم نزدیک میشوند و در نهایت همچون پازلی یکدیگر را کامل میکنند . این فاصله طی 8 الی 10 دقیقه طی میشود . درواقع داستان ساخت این مجسمه به داستان زندگی علی ونینو بازمیگردد . این شخص ، شخصی مسلمان از کشور آذربایجان بود که دلباخته ی دختری مسیحی گرجی میشود ، اما به دلیل تفاوت در عقیده و دینشان خانواده ها مانع از وصل این دو میشوند و همین امر دلیلی میشود تا آ نها دور از چشم همه دنیای فانی را ترک کنند تا در دنیایی دیگر بتوانند با هم باشند . 

حال مجسمه ی عشق درواقع روح علی است که در دنیایی دیگر به وصال یار رسیده . شما میتوانید از ساعت 9 تا 12 شب از این مجسمه ی زیبا دیدن کنید البته نباید نگران تاریکی هوا باشید چرا که نورپردازی زیبا و شگفت انگیزی شب های تاریک این مکان را همچون روز روشن میکند . 

ابن داستان واقعی همچون داستان خیالی رومئو و ژولیت است که در آلمان توسط نویسنده ای زبر دست نوشته و به چاپ رسید و بعد ها به دلیل طرفدارن فراوانی که از جای جای جهان پیدا کرد به 32 زبان متغاوت ترجمه شد .

پیشنهاد میکنیم در سفر به شهر زیبای باتومی بازدید از این مکان رومانتیک و پرعشق را فراموش نکنید .