لهستان

اخبار - ۹ آذر ۱۳۹۸

لهستان 

لهستان کشوری زیبا و مفرح در مرکز اروپاست که از سمت غرب با آلمان ، از خنوب غربی با کشور جمهموری چک ، از جنوب با اسلوواکی ، از شمال شرفی با کشور لیتوانی و رسیه و از سمت شرق با کشور زیبا ی بلاروس هم مرز است . کشور لهستان شصت و نهمین کشور از نظر بزرگی در جهان است و جزء 9 کشور بزرگ اروپاست . 

16 شهر زیبا و منحصر به فرد در این کشور قرار گرفته که معروف ترین آن ورشو است که پایتخت لهستان نیز محسوب میشود . واحد پول کشور لهستان زلوتی است . کراکف ، ووچووروتسلا از دیگر شهر های این کشور است که در سفر به لهستان حتما باید از آن ها دیدن کرد . در این کشور بیش از 95 درصد مردم لهستانی هستند و تنها چند درصد از آن مربوط به کشور های دیگر است . مردم در این کشور به زبان لهستانی صحبت میکنند !!

این کشور زیبا با آب و هوای اقیانوسی اش آب فراوانی را دارد اما شما ارتفاعات کمی در این کشور میبینید . زمستان های کشور لهستان به قدری سرد است که تفریبا هیچکس سفر خود را به زمستان موکول نمیکند . اما تابستان هایش تا 33 درجه هم میرسد . پیشنهاد میکنیم اگر قصد رفتن به این کشور را دارید آن را به بهار و پائیز موکول کنید تا حسابی بتوانید از جای جای کشور دیدن کنید و لذت ببرید !

نمک ولیچکا ، شهر استانی تورن ، قلعه مالپورک ، قلعه ی واول ، کلیسای جامع کراکوف ، کانال البلانگ و ژاموشک از اماکنی هستند که بیشترین طرفدار را در کشور لهستان دارد . 

غذاهای لهستانی غذاهایی لذیذ است که با قیمت هایی مناسب قابل خوردن هستند . رستوران specjely regionalne رستورانی لوکس در پایتخت است . رستورانی که غذاهایی با کیفیت و منحصر به فرد را سرو میکند . 

شاید قیمت های ارزان غذاها کمی شما را غافلگیر کند اما مطمئن باشید ارزان بودنشان هیچ تاثیری به کیفیتشان نذاشته است . 

اگر بخواهیم بهترین هتل در این کشور را به شما معرفی کنیم باید نام هتل regent warsaw را بیاوریم ! هتلی 5 ستاره و مدرن با بهترین و به روزترین امکانات !!!