راهنمای سفر به تایلند

راهنمای سفر - ۲۲ دی ۱۳۹۶

 تایلند 

تایلند کشوری بودایی است که بانکوک پایتخت آن محسوب میشود معابد بودایی که در این کشور قرار گرفته با فرهنگ و آداب و روم مردم گره خورده و جدا کردن آنها از هم قطعا کاری غیر ممکن است .تایلند کشوری توریستی است که به دلیل وجود جاذبه ها و سواحل بینظیر فراوان ، همچنین غذاهای خیابانی شهرت جهانی نیز پیدا کرده .فوکت یا پوکت ، بانکوک ، پاتایا ، کرابی از مهمترین و پرطرفدارترین شهرهای تایلند است که سالیانه توریستان و گردشگران فراوانی پا به این شهر ها میگذارند.

بهترین زمان سفر به تایلند

زمان برگزاری جشنواره ها بهترین زمان سفر به این کشور است لوی کراتونگ و SONGKRAN دو جشنواره ی پرطرفدار است که در ماه های نوامبر و آوریل برگزار میشود .جشنواره SONGKRAN جشنی است برای سال نو تایلندی و لوی کراتونگ کمی جدی تر است و در آن آسمان پر میشود از رنگ های فراوان که با نور و صدا همراه است .اگر قصد سفر به این کشور را دارید این دو فستیوال ار در نظر بگیرید تا سفری مهیج و شاد را تجربه کرده باشید .

وضعیت آب و هوایی شهر های پر طرفدار تایلند 

پوکت شهری با آب و هوای داغ و درجه حرارتی ثابت است که حتی با دور بودن از خط استوا در تمامی سال این آب و هوا را با کمی رطوبت همراه دارد ماه نوامبر تا آوریل روزهای خشک و بی باران و ماه مه تا اکتبر فصل های بارانی در این شهر دیده میشود
کرابی دیگر شهر مهم تایلند است که آب و هوای گرمسری و دمای بالای و دمای بالای 8 درجه دارد ، در کل باران کمی ار در خود میبیند و تنها در دوفصل است که باران در این شهر می بارد .
پاتایا و بانکوک تقریبا آب و هوایی شبیه به هم دارند زمستان های خشک و تابستان های گرم در این شهر دیده میشوند ،البته ماه های سپتامبر و اکتبر ماه های پربارانی برای پاتایا است اما بانکوک شهری است که باران زیادی را در خود نمیبیند.

موارد ضروری در سفر به تایلند 

پیش شماره : 0066
زبان رسمی :تایلندی 
واحد پول رسمی :بات 
شماره پلیس 1155
شماره اضطراری :911
اختلاف ساعت با ایران :3:30+
جهت رانندگی :چپ

مکان جغرافیایی جاذبه ها در کشور تایلند 

پاتایا شهری سرشار از جاذبه های متفاوت است.تور دوچرخه سواری ، روستای فیل ها ، موزه بطری شیشه ای ، موزه ریپلی ، پناهگاه مذهبی حقیقت ، مینی سیام ، معبد وات فراپای از بهترین اماکن دیدنی در پاتا است که هرکدام با جذابیت ها و ویژگی های خاص هیجان زده تان خواهد کرد.

جزیره فانگ انتگا، جزتیر فی فی ، تور پرواز هانومان ، مراکز درمانی و چشمه های آبگرم ، ساحل کاتا ، ساحل کاوالا ، پارک مصنوعی فانتا سی آ، بخش کوچکی از دیدنی های زیبای پوکت است.

بانکوک نیز از دیگر رقبا عقب نمانده چرا که اماکنی زیبا و جذاب را در خود جای داده که روزها زمان میبرد تا بخواهید به رازهای نهفته در دل این شهر ببینید از بهترین اماکن این شهر میتوان به کاخ بزرگ بانکوک ، بازارهای شناور، آیوتایا، موزه ی ملی، معبد وات آرون، کاخ سوان پاکادو ،بازار چاتوچاک اشاره کرد .

کرابی دیگر شهر پر جاذبه تایلند است است که اماکنی همچون غار، سواحل ریلی ، خلیج مایا ، وات تام سوا ، استخر زمردی را در خود دارد .شما به هرکدام از این شهر ها سفر کنید قطعا خاطراتی شیرین و تکرار نشدنی را تجربه خواهید کرد .

راهنمای حمل و نقل عمومی در تایلند 

حمل و نقل عمومی در تایلند از نظم خاصی پیروی نمیکند موتور و دوچرخه از اصلی ترین انتخاب ها برای مردم مناطق روستایی است .ولی در شهرهای بزرگتر نظیر بانکوک و مدل اتوبوس برای جابه جایی در شهر وجود دارد .اتوبوس ها کولر دار و بدون کولر که قیمت های متفاوت آنها را مجزا کرده است.توک توک یا سه چرخه های موتوری از دیگر وسایل حمل و نقل است که برای مسیر های کوتاه از آن استفاده میکنند ، توک توک ها ظرفیت 2-3 نفر را دارد ترن و حطوط راه آهن کمک شایانی به حمل و نقل مسافرین کرده.
تاکسی هم که جزو اصلی ترین وسایل حمل و نقل در هر شهری است که هزینه آن در بانکوک به شرح زیر است:


تا 1 کیلومتر 45 بات پرداخت میشود.
2 تا 12 کیلومتر  6 بات پرداخت میشود .
12 تا 20 کیلومتر 6.5 بات پرداخت میشود.
20 تا 40 کیلومتر 6 بات به ازای هر نفر است.

نحوه ی دریافت روادید برای سفر به تایلند

برای سفر به کشور تایلند باید ویزای توریستی داشته باشید .ویزا ها به صورت یک بار ورود ، دوبار ورود صادر میشود که هزینه ی یک بار ورود 35 یورو ، و دوبار ورود 70 یورو  است.شما باید مدارک لازم که شامل اصل شناسنامه ، کارت ملی ، گذرنامه ، اعتبار حداقل 6 ماه، عکس 3*4 ،پرینت حساب بانکی در سه مه اخیر ، بلیط رفت و برگشت ، نامه ی ضمانت نامه آژانس ، را به سفارت تایلند واقع در خیابان بهارستان تهران ببرید و برای ویزا اقدام نمایید.

نخوه ی خرید و رزرو تور آنلاین 

سایت آزانس هواپیمایی دیاکو این مکان را برای شما فراهم میکند که تمام اجزای تور را در کنار هم سازماندهی میکند و میتوانید خرید را انجام دهید .ترانسفر فرودگاهی تا فرودگاه امام، ترانسفر فرودگاهی تا هتل و بلعکس ، گشت شهری ، ویزا ، بیمه مسافرتی ، ده ها امکانات دیگر  را در اختیارتان قرار خواهد داد.این سایت این امکان را به شما  میدهد که تورهای مختلفی را مقایسه کنید و بهترین گزینه را انتخاب کنید.