معبد پدیونگ تایلند

جاذبه گردشگری - در تور تایلند - در تور تایلند - ۱۲ دی ۱۳۹۶

معبد پدیونگ تایلند 

این معبد زیبا از جاذبه های محبوب شهر زیبای چیانگ مای است . شهری زیبا و توریستی در کشور تایلند که امروزه یکی از قطب های گردشگری جهان است . معبد پدیونگ درواقع صومعه ای بودایی بوده که با معماری زیبایش توجه عده ی فراوانی را جلب میکند . معماری این بنا در اصل ترکیبی از معماری چینی تایلندیست با دروازه های بزرگ و زیبا ! این دروازه ها مسافرین و بازدیدکنندگان را به سمت مکانی میبرد که کاهنان در آنجا عبادت میکنند . 

مکانی دیدنی و زیبا در تایلند

قطعا با ورود به معبد اولین چیزی که توجهتان را جلب میکند جواهراتی است که به وسیله ی آن معبد را تزئین کرده اند . آثار هنری هنرمندان بسیاری نیز از دیوارهای این مکان آویزان شده که چشم ها را ساعاتی طولانی به خود جلب میکند . حال شما این آثار زیبا و جواهرات را در کنار کنده کاری ها و نقاشی ها و مجسمه های خیره کننده قرار دهید ، قطعا زیبایی شگفت انگیزی را در ذهنتان تصور خواهید کرد . 

این معبد زمینی مربعی شکل است که سقف منحنی شکلش جذابیت خاصی در آن ایجاد کرده ، از طرفی پنجره های قوسی شکل و گرد با کنده کاری های حرفه ای این جذابیت را چندین برابر کرده است . قدمت معبد پدیونگ مربوط به قرن 19 است پس قدمت زیادی نداره اما با همین قدمت کم امروزه طرفداران بیشماری میان توریستان و گردشگران پیدا کرده . 

یکی از ویژگی هایی که بسیار مورد علاقه ی توریستان و بازدید کنندگان است . وجود تعداد زیادی مجسمه در این معبد است که حالتی بودایی افسانه ای به معبد بخشیده . مناره های متفاوت معبد از دیگر ویژگی های آن است چرا که با معماری کاملا متفاوتی ساخته شده . در این مناره سه مجسمه ی بودا وجود دارد که به وسیله ی طلا و چواهرات ارزشمندی تزئین شده . 

نکته ی فابل ذکر این است که در های معبد یه صورت شبانه روزی باز است و هیچ گاه بسته نخواهد بود اما ورود به آن پس از ساعت 5 عصر بسیار سخت وئ جتی غیرممکن خواهد بود .

پیشنهاد میکنیم در سفر به این شهر زیبا و منحصر به فرد حتما از این معبد متفاوت و خاص دیدن کنید و از زیبایی های آن لذت ببرید .