وبلاگ دیاکوپرواز


بازدید از بخش آسیایی استانبول؛ آری یا نه؟

با تمرکز مکان‌های دیدنی در قسمت اروپایی استانبول، ساحل آسیایی نقش همتای قسمت اروپایی را دارد. قسمت آسیایی منظره ای از استانبول و اهالی آن ارائه می‌دهد که در مناطق "سلطان احمد" یا "تقسیم" پیدا نمی‌شود.

انتشار در ۲۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۶ - توسط دیاکو-محمدی

چرا نباید در هواپیما غذا بخوریم؟

خستگی ناشی از سفر هوایی به خصوص در سفرهای طولانی مدت بسیار آزاردهنده است. طوری که گاهی اوقات و در موارد خاص باعث می شود یک روز از سفرمان را از دست بدهیم. اما برای این که از این خستگی در امان بمانید، به توصیه ی من گوش کنید.

انتشار در ۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۲ - توسط دیاکو-محمدی

باروک، موسیقی و غذا؛ دو روز در وین

وین شهری است که برای دیدن گنجینه غنی فرهنگی و هنری آن شاید هفته ها زمان لازم داشته باشید. ولی اگر فقط دو روز در اختیار دارید، چگونه می توانید از آن به بهترین نحو استفاده کنید؟

انتشار در ۲۵ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۰۹ - توسط دیاکو-محمدی

3 هتل برتر در جنوب شرقی آسیا

اگر قصد سفر به جنوب شرقی آسیا را دارید، پیشنهادهای ما را بخوانید که از بوتیک هتل های بانکوک تا لژ جنگلی در اقیانوس هند را برایتان معرفی می کنیم.

انتشار در ۱۸ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۰۹ - توسط دیاکو-محمدی

آنکارا برویم یا استانبول؟

آنکارا بیشتر به عنوان مرکز سیاسی ترکیه شناخته می‌شود، درحالی‌که استانبول، جنب و جوش و انرژی بیشتری دارد. با این‌حال هر دو شهر، جنبه‌های مثبت و منفی خود را دارند.

انتشار در ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۰۷ - توسط دیاکو-محمدی

هاستل در ایروان

اگر هزینه ی سفرمون رو برآورد کنیم متوجه میشیم بیشترین پولی که توی سفر خرج می کنیم هزینه ی اقامتمونه. در حالی که به نظر من میشه این هزینه رو به حداقل رسوند و خرج تفریح کرد.

انتشار در ۲۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۲۶ - توسط

۷ دلیل برای سفر به گرجستان

گرجستان کشور بی نظیری در منطقه ی قفقازه و به پنجره ی اروپا معروفه در این مطلب مخوایم بهتون بگیم چرا باید به گرجستان سفر کنید.

انتشار در ۲۷ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۰ - توسط

تجربه سفر کاربران: رستوران قفقازی ارمنستان

رستوران قفقازی قدیمی‌ترین رستوران ایروان است که شهرت جهانی دارد. در این رستوران تمامی غذاهای کشورهای مختلف منطقه قفقاز طبخ می شود. از دلمه و کوفته گرفته تا کباب دنده و ماهی، نوشیدنی های رنگارنگ خانگی، ماست ها و سالادهای محلی.

انتشار در ۳۱ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۳:۱۹ - توسط