وبلاگ دیاکوپرواز


چگونگی تشخیص مکان و دوری جستن از کلاه‌برداری‌های معمول گردشگرهای استانبول

استانبول، مانند هر شهر دیگری در جهان باید با کلاه‌برداری‌های گردشگرهای خاص مقابله کند. اگرچه بیشتر ترک‌ها به طرز غیرقابل‌باوری صادق هستند و مسافت زیادی را برای کمک به شما می‌روند، در شهر با بیش از 18 میلیون ساکن، همیشه تعداد کمی از مردم را با غرض متفاوت می‌یابید. این نباید شما را در مقابله بترساند. در مقایسه با سایر شهرهای جهان، استانبول دام‌های کمتری برای گردشگر دارد، و به لطف این پست شما به‌راحتی قادر به تشخیص و دوری از این کلاه‌برداری‌ها خواهید شد.

انتشار در ۱۲ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۴ - توسط دیاکو پرواز

ایسلند

کشوری زیبا با بکر ترین جاذبه ها و چشم نواز ترین طبیعت

انتشار در ۳۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۱ - توسط دیاکو پرواز

یونان

کشوری زیبا با جاذبه های دیدنی و با قدمت و تمدن .

انتشار در ۲۹ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۲۲ - توسط دیاکو پرواز

ایتالیا

کشوری زیبا و دیدنی با بی نظیر ترین جاذبه ها .

انتشار در ۲۸ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۹ - توسط دیاکو پرواز

دانمارک

کشوری زیبا و آرام ،با مفرح ترین و شادترین کشور های جهان

انتشار در ۲۸ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۱ - توسط دیاکو پرواز

هتل دریایی ترنج کیش

هتل دریایی ترنج هتلی زیاب و لوکس در دل دریای خلیج فارس است که اقامتی شیرین و تکرار نشدنی را برایتان رقم میزند .

انتشار در ۲۸ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۶ - توسط دیاکو پرواز

هتل ایمپریال

هتل ایمپریال هتلی لوکس و مجلل در شهر زیبایوین است . این هتل بسیار مناسب برای کسانی است که به دنبال یک هتل خوب میگردند ، بدون در نظر گرفتن قیمت آن

انتشار در ۲۶ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۴۷ - توسط دیاکو پرواز

چگونگی تشخیص مکان و دوری جستن از کلاه‌برداری‌های معمول گردشگرهای استانبول

استانبول، مانند هر شهر دیگری در جهان باید با کلاه‌برداری‌های گردشگرهای خاص مقابله کند. اگرچه بیشتر ترک‌ها به طرز غیرقابل‌باوری صادق هستند و مسافت زیادی را برای کمک به شما می‌روند، در شهر با بیش از 18 میلیون ساکن، همیشه تعداد کمی از مردم را با غرض متفاوت می‌یابید. این نباید شما را در مقابله بترساند. در مقایسه با سایر شهرهای جهان، استانبول دام‌های کمتری برای گردشگر دارد، و به لطف این پست شما به‌راحتی قادر به تشخیص و دوری از این کلاه‌برداری‌ها خواهید شد.

انتشار در ۲۳ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۲۰ - توسط دیاکو پرواز

جشنواره GEM در گرجستان: جواهر حقیقی جشنواره موسیقی الکترونیک

چندین سال است که گرجستان کانون موسیقی الکترونیکی در منطقه قفقاز جنوبی بوده است. تابستان در گرجستان، دوره نسبتاً شلوغی برای علاقمندان به موسیقی، افراد اجتماعی، جوانان، هیپسترها و گردشگران است. بسیاری از جشنواره‌های موسیقی این فصل درحال حاضر به پایان رسیده‌اند، اما هنوز چند جشنواره در راه است که شامل رخداد تابستانی اصلی، جشنواره GEM است. جشنواره GEM مخفف جشنواره موسیقی الکترونیکی گرجستان است. این سومین سال رخداد این جشنواره در ساحل گرجستانی زیبای پر رفت و آمد در شهر دریایی آناکلیا است.

انتشار در ۱۶ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۱ - توسط دیاکو پرواز

بهترین و تجملاتی‌ترین مراکز تندرستی در گرجستان

همه‌ی افراد گاهی اوقات احساس خستگی و بی‌حوصلگی می‌کنند، و یا کاملاً خود را در بین شراب و غذاهای گرجستانی غرق می‌کنند. در اینجا به تعدادی از بهترین مراکز تندرستی اشاره می‌کنیم که عواملی از جمله طراحی‌های پیشرفته و تضمین سلامتی در آن‌ها، می‌تواند برای شما ساعاتی از آرامش و راحتی را فراهم کند.

انتشار در ۱۴ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۹ - توسط دیاکو پرواز

چگونه در بازار بزرگ استانبول و جاهای دیگر آن، حرفه‌ای خرید کنیم

گرند بازار یکی از قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین بازارهای سرپوشیده دنیا، مکان 3000 مغازه است که بیشتر از محلی فقط برای تماشا است. از قرن پانزدهم پر از جنبش و فعالیت است. روزانه محلی‌ها و بازدیدکنندگان در آنجا برای اینکه با بهترین نرخ خرید کنند چانه می‌زنند. در اینجا بعضی از نکات ارزشمند خرید در گرند بازار و سایر مراکز خرید اطراف استانبول را برای شما میگوییم

انتشار در ۱۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۴۸ - توسط دیاکو پرواز

11 کافه‌ی دنج در تفلیس

یکی از ویژگی‌هایی که تفلیس به همراه دارد این است که در این شهر، احساس رمانتیک بودن به شما دست می‌دهد، حتی اگر در آن لحظه‌ی به خصوص عاشق کسی نباشید. شاید دلیل اصلی این مسئله دنج بودن، آب و هوای آفتابی، خیابان‌های باریک و پهن تفلیس قدیم و یا خوردن بیش از اندازه‌ی شراب باشد، اما همینطور که در اطراف شهر قدم می‌زنید، احساس دوست داشتن و دوست داشته شدن در شما قوت می‌گیرد.

انتشار در ۶ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۲ - توسط دیاکو پرواز

معرفی 10 رستوران برتر آنکارا، پایتخت ترکیه

آنکارا به‌عنوان پایتخت ترکیه و دومین شهر بزرگ آن، قلب فعالیت‌های تجاری، سیاسی و بین‌المللی و همین‌طور مرکز فرهنگی پررونق و موفق آن است. به لطف ترکیبی از تاریخ قدیمی و امروزی خود، همچنین خصیصه کلان‌شهری‌اش، غذاها و غذاخوری‌های متنوعی دارد و در این رابطه فهرستی از گزینه‌های متفاوت از پاتوق‌های ترکیه‏ای معمولی گرفته تا تعدادی از رستوران‌های منحصربه‌فرد را ارائه می‌کند. اگر دوست دارید درباره 10 تا از بهترین رستوران‌های آنکارا بدانید ادامه مطلب را بخوانید.

انتشار در ۳ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۰ - توسط دیاکو پرواز

بهترین رستوران‌های غذاهای دریایی در استانبول

شهر پرتکاپوی استانبول که در سواحل دریای اژه و دریای سیاه واقع شده‌است، تنوع بی‌شماری در غذاهای دریایی دارد. چه بخواهید غذایتان را درون شهر میل کنید، چه روی تپه‌ها و یا روی کشتی، تجربه‌ای فراموش‌نشدنی خواهید داشت.

انتشار در ۵ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۵ - توسط دیاکو پرواز

در مسیر آجارا، گرجستان

سفر شما به گرجستان بهتر است با صرف چند روز در باتومی - شهر مهم منطقه ساحلی آجارا همراه باشد. راه‌های حمل‌ونقل شهری از تفلیس به باتومی متعدد هستند.

انتشار در ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۲ - توسط دیاکو پرواز

بازدید از بخش آسیایی استانبول؛ آری یا نه؟

با تمرکز مکان‌های دیدنی در قسمت اروپایی استانبول، ساحل آسیایی نقش همتای قسمت اروپایی را دارد. قسمت آسیایی منظره ای از استانبول و اهالی آن ارائه می‌دهد که در مناطق "سلطان احمد" یا "تقسیم" پیدا نمی‌شود.

انتشار در ۲۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۶ - توسط دیاکو-محمدی

چرا نباید در هواپیما غذا بخوریم؟

خستگی ناشی از سفر هوایی به خصوص در سفرهای طولانی مدت بسیار آزاردهنده است. طوری که گاهی اوقات و در موارد خاص باعث می شود یک روز از سفرمان را از دست بدهیم. اما برای این که از این خستگی در امان بمانید، به توصیه ی من گوش کنید.

انتشار در ۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۲ - توسط دیاکو-محمدی

باروک، موسیقی و غذا؛ دو روز در وین

وین شهری است که برای دیدن گنجینه غنی فرهنگی و هنری آن شاید هفته ها زمان لازم داشته باشید. ولی اگر فقط دو روز در اختیار دارید، چگونه می توانید از آن به بهترین نحو استفاده کنید؟

انتشار در ۲۵ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۰۹ - توسط دیاکو-محمدی

3 هتل برتر در جنوب شرقی آسیا

اگر قصد سفر به جنوب شرقی آسیا را دارید، پیشنهادهای ما را بخوانید که از بوتیک هتل های بانکوک تا لژ جنگلی در اقیانوس هند را برایتان معرفی می کنیم.

انتشار در ۱۸ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۰۹ - توسط دیاکو-محمدی

آنکارا برویم یا استانبول؟

آنکارا بیشتر به عنوان مرکز سیاسی ترکیه شناخته می‌شود، درحالی‌که استانبول، جنب و جوش و انرژی بیشتری دارد. با این‌حال هر دو شهر، جنبه‌های مثبت و منفی خود را دارند.

انتشار در ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۰۷ - توسط دیاکو-محمدی